Rozpr__vka_o_vt__547c6e6a802d7
E-kniha

Rozprávka o Vtákovi šťastia

Naša cena: 3.78€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 10% (-0.42€)
Bežná cena: 4,20 €
Počet strán
32
Väzba
e-kniha
Jazyk
slovenský jazyk
NA STIAHNUTIE: „Kedysi dávno žil v ďalekej krajine, v preďalekej krajine jeden vták. Nijaký obyčajný vták, kdeže – bol veľký a krásny, jeho krídla sa jagali ako zlato. Bol to Vták šťastia a žil medzi ľuďmi."
Popis

Kniha sa predáva len ako E-KNIHA na stiahnutie

Kedysi dávno žil v ďalekej krajine, v preďalekej krajine jeden vták. Nijaký obyčajný vták, kdeže – bol veľký a krásny, jeho krídla sa jagali ako zlato. Bol to Vták šťastia a žil medzi ľuďmi.

 

Tak sa začína jedna z najkrajších rozprávok. Je to neobvyklý príbeh o najväčšej ľudská túžbe - túžbe po šťastí. O tom, aké je ľahké ho stratiť a aké ťažké je ho získať.


Je to jedna z tých kníh, ktoré obsahujú hlbokú ľudskú múdrosť. Múdrosť mnohých generácií.


Tento príbeh má terapeutické pôsobenie. Upokojuje a prebúdza optimizmus.

Peter Fedor napísal Rozprávku o Vtákovi šťastia v roku 1973 vo Švédsku. V roku 1974 bola vydaná vo švédčine vo vydavateľstve Rabén & Sjörgen a neskôr v nórčine, fínčine, holandčine a angličtine, v ktorej vyšla pod názvom „The Bird of Happiness”. Knižka neskôr prešla rôznymi metamorfózami v televíziách, stala sa predlohou k baletu i opere. Kritiky vo švédskych novinách i v medzinárodných médiách boli veľmi pozitívne. Všetky vydania boli okamžite vypredané a doslova zmizli aj všetky exempláre z knižníc.

Peter Fedor
Lekár, pôrodník a gynekológ, psychiater a detský psychiater. Je profesorom psychoneuroendokrinológie a detskej psychiatrie, šéfredaktorom niekoľkých renomovaných medzinárodných lekárskych časopisov a autorom mnohých vedeckých publikácií. Peter Fedor v súčasnosti pôsobí na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, kde vedie Katedru a Ústav prenatálnej a perinatálnej psychológie a medicíny. V roku 2009 mu rektor Vladimír Krčméry udelil mimoriadnu profesúru, prvú a zatiaľ jedinú v tomto obore na svete.

Veronica Leo
Známa fínsko-švédska umelkyňa a ilustrátorka detských kníh, sa narodila v roku 1935 v Helsinkách. Žije čiastočne vo Fínsku a čiastočne vo Švédsku. Jej monumentálne obrazy boli často vystavované v galériách nielen v Škandinávii, ale aj v ďalších európskych krajinách. V niektorých svojich maliarských dielach sa inšpirovala slávnym eposom Kalevala. Ako ilustrátorku si ju pre jej hlboké umelecké cítenie a variabilitu majstrovského prejavu vybrali významní švédski a fínski autori detských kníh. Jej štýl fantastického romantizmu sa dá porovnať s rakúskym umelcom Ernestom Fuchsom, ktorý je považovaný za zakladateľa fantastického realizmu.

Váha: 0.0000 g
ISBN
978-80-88952-81-7
EAN