Z__klady_hlbinne_4d496aee75a7d

Základy hlbinnej psychológie I,II,III

Naša cena: 15.2€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 25% (-5.07€)
Bežná cena: 20,27 €
Počet strán
538
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský jazyk
Poštovné od 2.99€ a zdarma pri objednávke nad 49€
Brilantný prehľad poznatkov a konceptov pre psychodynamické psychoterapie od vynikajúceho švajčiarskeho psychiatra, psychoanalytika a psychoterapeuta.
Popis
Jedinečné dielo v slovenčine. Nielen pre odborníkov, aj pre vzdelaných leikov, intelektuálov.

Z obsahu:

Diel I.
Teória obrany pri neurózach
Čo je hlbinná psychológia?
Hystéria a jej liečba podľa J. BREUERA a S. FREUDA , teória komplexu podľa C.G. JUNGA a klasická teória obrany podľa S. FREUDA a A. FREUDOVEJ, daseinsanalytické chápanie podstaty neuróz podľa M. BOSSA

Diel II.
Prístup z hľadiska psychológie pudov a potrieb v hlbinnej psychológii
Učenie o aktuálnych neurózach podľa FREUDA a jeho ďalší vývoj k teórii orgazmu podľa W. REICHA, príspevok psychoanalýzy k vývinovej psychológii a z toho odvodená psychológia neuróz a perverzií, neurózy ako výsledok určitého pudového konfliktu, interpretácia teórie traumy a obrany z hľadiska psychológie pudov, etologický a neurofyziologický príspevok R. BRUNA k psychoanalýze, neopsychoanalýza H.SCHULTZ-HENCKEHO, analýza osudu podľa L. SZONDIHO.

Diel III.
Význam sociálnej frustrácie v hlbinnej psychológii
Trauma narodenia podľa O.Ranka a H.G. Grabera, infantilné vzťahové konštelácie (oidipovský komplex atď.) podľa S.Freuda a Ch. Baudoina, narcizmus podľa S. Freuda, K. Horneyovej, W.G. Joffeho a J.J. Sandlera, H. Kohuta, H. Argelandera a O. Kernberga, primárna láska a základná porucha podľa M. Balinta, "od symbiózy k individuácii" podľa M. Mahlerovej a borderline-syndróm, individuálna psychológia podľa A. Adlera a E. Wexberga, individuálne-psychologická analýza životného štýlu, psychológia "my" podľa F. Kunkela, psychosociálne vývinové štádiá podľa E. Eriksona.

 

Šírka: 720.0000 mm
Výška: 210.0000 mm
Váha: 150.0000 g
ISBN
80-88952-20-4
EAN
9788088952206