Psychoterapia

Prehľad historicky a aktuálne významných psychoterapeutických smerov a metód
Naša cena: 15€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 25% (-5€)
Bežná cena: 20,00 €
Počet strán
389
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský jazyk
Poštovné od 2.99€ a zdarma pri objednávke nad 49€
Prehľad historicky a aktuálne významných psychoterapeutických smerov a metód
Popis

Prehľad historicky a aktuálne významných psychoterapeutických smerov a metód

Čo je psychoterapia?

Jedna z uznávaných komplexných definícií pochádza od Hansa Strotzku a hovorí, že je to vedomý a plánovaný interakčný proces za účelom ovplyvnenia porúch správania a stavov utrpenia, o ktorých je konsenzus (napr. medzi lekárom/psychoterapeutom a pacientom), že si vyžadujú liečbu pomocou psychologických prostriedkov (komunikáciou) so zameraním na určitý definovaný cieľ (napr. minimalizovanie symptómu) prostredníctvom naučiteľných techník, na báze určitej teórie normálneho a patologického správania.

Psychoterapeutické metódy sa dajú využiť na rozvoj ľudského potenciálu, komplexnej empatie, sebapoznávania a uvoľneného vedomia aj u zdravých ľudí.

Leonhard Schlegel

sa podujal na sprehľadnenie psychoterapeutických smerov a metód, ktoré pokladá za historicky a aktuálne významné. Takýto stručný a obsažný prehľad bol schopný urobiť vďaka svojej bohatej klinickej, supervíznej a školiteľskej praxi kombinovanej s dôkladným štúdiom a nevšednou poznávacou kapacitou. Poukazuje na integračný potenciál transakčnej analýzy. Za svoje práce získal medzinárodnú cenu Erika Berneho.

L. Schlegel bol v živom ľudskom a odbornom kontakte s veľkými postavami zürišskej psychiatrie a psychoterapie, napr. C. G. Jungom, M. Bleulerom, M. Bossom. V slovenčine dosiaľ vyšli jeho Základy hlbinnej psychológie I-III, IV a Transakčná analýza.

Šírka: 600.0000 mm
Výška: 21.0000 mm
Váha: 15.0000 g
ISBN
978-80-88952-84-8
EAN
9788088952848