Somatiza__n___po_4d49700c15f41

Somatizačná porucha a hypochondria

Naša cena: 4.3€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 25% (-1.43€)
Bežná cena: 5,73 €
Počet strán
127
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský jazyk
Poštovné od 2.99€ a zdarma pri objednávke nad 49€
Kniha poskytuje aktuálny prehľad o vývoji psychoterapie v oblasti somatizačnej poruchy a hypochondrie. Je orientovaná na prax: pre všetkých lekárov, psychiatrov, psychológov, psychoterapeutov, ktorí liečia pacientov s funkčnými telesnými ťažkosťami.
Popis
W. Rief, W. Hiller Somatizačná porucha a hypochondria

V lekárskej a psychoterapeutickej praxi je mnoho pacientov s telesnými ťažkosťami, ktorých pôvod je prevažne ""psychogénny"", zážitkovo podmienený, hovoríme tiež o ""funkčných poruchách"", ""psychosomatických syndrómoch"" bez organického poškodenia.

Pred niekoľkými rokmi boli pacienti so somatoformnými poruchami považovaní za neliečiteľných ""ničiteľov terapeuta"". Dnes je už pre túto skupinu pacientov k dispozícii toľko možností terapeutických intervencií, že sa fáza terapeutovej bezmocnosti dá ľahko prekonať.

Kniha poskytuje aktuálny prehľad o vývoji psychoterapie v oblasti somatizačnej poruchy a hypochondrie. Informuje o diagnostickej klasifikácii a podmienkach vzniku sa poskytuje mnoho odporúčaní a podnetov pre konkrétny terapeutický postup. Je orientovaná na prax: pre všetkých lekárov, psychiatrov, psychológov, psychoterapeutov, ktorí liečia pacientov s funkčnými telesnými ťažkosťami.
Šírka: 200.0000 mm
Výška: 210.0000 mm
Váha: 150.0000 g
ISBN
80-88952-07-7
EAN
NULL