Novinky Vydavateľstva-F 20/2016
Tlačiť
F-Klub Novinky
Novinky zo sveta psychiatrie a neurovied - 20/2016
Vydavateľstvo-F
Vítame Vás v tomto čísle nielen knižných noviniek pre členov F-Klubu.

Stopy - reflexie minulosti

Arteterapeutický projekt pre tých, ktorí prežili holokaust

Júlia Kunovská

Ešte aj dnes, 70 rokov po vojne vychádzajú knihy a vznikajú filmy o holokauste. Odborníci na ľudskú dušu si ešte stále kladú otázku „ako sa to mohlo stať?“, ako sa z normálneho človeka môže stať páchateľ a čo s človekom spraví, keď sa stane obeťou, je vyvrhnutý zo spoločnosti, ponížený a zbavený ľudskej dôstojnosti. Napriek tomu stále ostáva niečo, hlboko v pamäti ľudí, ktorí prežili, nevypovedané.

Kniha zdarma na stiahnutie
viac o knihe

Hormón blízkosti

Rola oxytocínu vo vzťahoch

Kerstin Uvnäs Moberg

Kniha ponúka vzrušujúci fyziologický pohľad na témy intimity a vzťahov. Hormón blízkosti, oxytocín, nám poskytuje pocit pohody a mieru, ale tiež vytvára a posilňuje vzťahy počas našich životov. Autorka priekopníckého Faktoru oxytocín, popisuje na základe svojho výskumu dôležitosť oxytocínu pre vytvorenie spojenia medzi rodičmi a deťmi, pre lásku a priateľstvo, ako aj pre vyššiu mieru dôvery v našej spoločnosti.

Oxytocín hrá kľúčovú rolu v našej schopnosti socializovať sa, zažívať bezpečie a pokoj, dobre pracovať a byť zdraví. Skúma účinky oxytocínu v tehotenstve, procese pôrodu a laktácie, a venuje sa i úlohe oxytocínu vo vzťahu medzi matkou a dieťaťom a jeho dlhodobým prospešným efektom.

Kerstin Uvnäs Moberg, M.D., Ph.D.,
je uznávanou svetovou autoritou v problematike oxytocínu. Jej výskum prebieha na slávnom Inštitúte Karolinska v Stockholme a na Švédskej univerzite pôdohospodárskych vied v Uppsale, kde je profesorkou fyziológie.

9,80€ cena pre členov F-Klubu
13,07€ bežná predajná cena
viac o knihe
Pre nákup za zľavnené, klubové ceny sa prosím prihláste alebo zaregistrujte do F-Klubu na www.vydavatelstvo-f.sk

Výber z titulov

Poslušnosť voči autorite

Milgram Stanley

Holokaust

Benz Wolfgang

Dobrovoľníci boli pozvaní do vedeckého laboratória s informáciou, že ide o výskum efektu trestu na učenie. Od experimentátora dostali inštrukciu, že majú podávať „žiakovi“ elektrické šoky v stúpajúcej intenzite vždy, keď urobí chybu. Koľkí z nich, ak vôbec, budú stúpať na škále až do 450 voltov a ohrozovať tak „žiakovo“ zdravie a život? Milgramove mimoriadne významné zistenia sú desivé.

Wolfgang Benz opisuje v tejto knihe príčiny a priebeh holokaustu, uvádza fakty, čísla a dôkazy. Jeho kniha je vynikajúcim úvodom pre všetkých, ktorí sa chcú vážne vysporiadavať s históriou holokaustu.

7,90€ cena pre členov F-Klubu
10,50€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Vrah v nás

Buss David M.

Hranice v nás a vo svete

Ernest Hartmann, M.D.

Mnohí z nás vidia vo vrahoch chorobných anomálov alebo tvrdých kriminálnikov. Renomovaný evolučný psychológ David M. Buss má ale pre nás znepokojujúce správy: väčšinu vrážd páchajú úplne normálni ľudia.

Či už vnímame svet tam vonku alebo svoj vnútorný svet, vidíme určité oblasti, témy alebo entity a vidíme aj hranice medzi nimi. Oblasti, témy a entity sa detailne skúmajú, no hranice ignorujeme. Čo sa dá na nich skúmať? Hranice chápeme iba ako akési pomyselné čiary.

8,20€ cena pre členov F-Klubu
7,50€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Posttraumatická stresová porucha - bio-psycho-sociálne aspekty EMDR a autogénny tréning pri pretrvávajúcom ohrození prípadová štúdia

Hašto Jozef, Vojtová Hana

Rozprávka o Vtákovi šťastia

Peter G. Fedor-Freybergh

Terapia psychotraumy ponúkaná v tejto jedinečnej práci sa netýka iba samotnej klientky (Hedvigy Malinovej), ktorej sa postupne darí „obnoviť si svoju tvár“ poznačenú bolesťou, bezmocnosťou a zúfalstvom a v procese sebaúzdravy znovu nachádzať bezpečie, sebavedomie, úsmev. „Prípadom“ v tejto štúdii je aj spoločnosť, jej mentálne stereotypy a usadeniny. Znovuzrodenie dôstojnosti mladej ženy je terapeutickým úspechom. Posilňovanie spoločenskej odolnosti voči sugescii, autoritárstvu a intolerancii je výzvou nie iba pre terapeutov. Doc. PhDr. Martin Bútora, sociológ, Bratislava

Kedysi dávno žil v ďalekej krajine, v preďalekej krajine jeden vták. Nijaký obyčajný vták, kdeže – bol veľký a krásny, jeho krídla sa jagali ako zlato. Bol to Vták šťastia a žil medzi ľuďmi. Tak sa začína jedna z najkrajších rozprávok. Je to neobvyklý príbeh o najväčšej ľudská túžbe - túžbe po šťastí. O tom, aké je ľahké ho stratiť a aké ťažké je ho získať.

4,50€ cena pre členov F-Klubu
4,50€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Asertivita a rovnosť vo vašom živote a vzťahoch Vaše plné právo

Alberti Robert, Emmons Michael

EMDR - Terapia psychotraumatických stresových syndrómov

Hofmann Arne

Kniha je najuznávanejším manuálom asertivity. Doplnená o poznatky týkajúce sa sociálnej inteligencie, osobných väzieb, výskumu mozgu, narábania s kritikou, asertivity v e-mailoch a sociálnych sieťach, prejavovania hnevu, nadmernej sociálnej úzkosti, vytrvalosti.

EMDR je jednou z najefektívnejších a najlepšie znášaných terapeutických metód pre ľudí, ktorí trpia komplexnými následkami psychickej traumatizácie.

10,50€ cena pre členov F-Klubu
9,80€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Evolúcia človeka

Junker Thomas

Naratívna expozičná terapia

Maggie Schauer, Frank Neuner, Thomas Elbert

Prečo existujú ľudia? Ako sa dajú vysvetliť ich telesné znaky a typické spôsoby správania od sexuality a agresie až po inteligenciu a umenie?

Naratívna expozičná terapia (NET) je manuál krátkodobej a kulturálne univerzálnej intervencie pre tých, ktorí prežili traumy. Venuje sa aj najnovším poznatkom a novým liečebným postupom pri disociácii a sociálnej bolesti. NET je úspešná aj pri liečbe ľudí, ktorí prežili mnohopočetné a závažné traumatické udalosti, akými sú organizované násilie, mučenie, vojna, znásilnenia a sexuálne zneužívanie v detstve. Môže poskytnúť úľavu už po pár sedeniach.

5,30€ cena pre členov F-Klubu
9,00€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Biografická anamnéza z hlbinne-psychologického aspektu

Dührssen Annemarie

Táto kniha je ako kompas pre lekárov, psychiatrov, klinických psychológov s psychoterapeutickou orientáciou. Umožňuje vidieť biografiu pacienta ako dramatické dejisko, vystopovať dôležité smerové línie a konštruovať mapu, ktorá vedie k lepšiemu porozumeniu pacientovi a tým aj jeho sebaporozumeniu. Otvára sa tak cesta k pozitívnej zmene v psychoterapii.

4,30€ cena pre členov F-Klubu
viac o knihe

Užitočné odkazy

Bonding – matkina náruč po pôrode

Podporte o.z. Ženské Kruhy zakúpením boržúrky

Publikácie a články

Na stránke vydavateľstva-f v sekcii F archív nájdete zaujímavé články týkajúce sa evolúcie, etológie, neurobiológie, vzťahovej väzby, traumy, psychoterapie, psychopatológie a i.

Prístup ku kompletnej knižnici článkov a celých publikácií na stiahnutie získate po prihlásení alebo registrácií do F klubu.

Nezobrazujú sa Vám novinky správne? Navštívte ich na webe {/readonline}
Kontakty
Zuzana Okálová
+421 948 094 674
vydavatelstvo-f@vydavatelstvo-f.sk
Vydavateľstvo-F
Pro mente sana s.r.o.
Heydukova 27
81108 Bratislava 1
Kliknite sem ak si želáte F-Klub noviniek

 

Nemáte oprávnenia pridávať komentáre ku knihám. Musíte sa najskôr prihlásiť alebo zaregistrovať.