Novinky Vydavateľstva-F 24/2016
Tlačiť
F-Klub Novinky
Novinky zo sveta psychiatrie a neurovied - 24/2016
Vydavateľstvo-F
Vítame Vás v tomto čísle nielen knižných noviniek pre členov F-Klubu.
Stante sa fanúšikom Vvdavateľstva-F na facebooku

Súčasná dlhodobá analytická psychoterapia

Križujúce sa životy
Katamnézy po desaťročiach od ukončenia dlhodobých terapií

Louis Breger

Louis Breger nám venoval originálny príspevok, predurčený k tomu, aby sa stal klasikou. Jeho kniha ľahkým štýlom bez žargónu opisuje príbehy mnohých pacientov, s ktorými počas skoro päťdesiatich rokov pracoval ako psychoanalytický psychoterapeut. Kniha obsahuje dôležité detaily z Louovej osobnej minulosti a tiež rad úvah z prvej ruky o skúsenosti s psychoterapiou od samotných pacientov.

Táto zmes osobných odhalení spolu s hodnoteniami skúsenosti od samotných pacientov otvára jedinečné okno do sveta psychoterapeutickej skúsenosti a jej obrovského potenciálu dosiahnuť trvalé pozitívne výsledky v našich životoch. Túto knihu ocení každý, kto zvažuje, že pôjde do psychoterapie. Kniha tiež významne objasňuje prepletanie pacienta a terapeuta v rozvíjajúcom sa klinickom procese. A podľa môjho názoru bude mať na dlhé desaťročia význam aj pre študentov a odborníkov v našej oblasti.

7,50 € cena pre členov F-Klubu
10,00 € bežná predajná cena
viac o knihe

 

Pre nákup za zľavnené, klubové ceny sa prosím prihláste alebo zaregistrujte do F-Klubu na www.vydavatelstvo-f.sk

Nové kurzy

Kurz Jacobsonovej progresívnej svalovej relaxácie

PSR je osvedčená metóda na redukciu stresu a zvýšenie kvality života,účinná v liečbe viacerých psychických a psychosomatických porúch.
17.- 18. február 2017 - Bratislava

Kurz hypnózy

24.-25. marec 2017 - Bratislava

Kurz autogénneho tréningu I. – základný stupeň

7.-8. apríl 2017 - Bratislava

Výber z titulov

Psychoterapia

Schlegel Leonhard

Poruchy spánku

Backhaus Jutta, Riemann Dieter

Prehľad historicky a aktuálne významných psychoterapeutických smerov a metód. Jedna z uznávaných komplexných definícií pochádza od Hansa Strotzku a hovorí, že je to vedomý a plánovaný interakčný proces za účelom ovplyvnenia porúch správania a stavov utrpenia, o ktorých je konsenzus (napr. medzi lekárom/psychoterapeutom a pacientom), že si vyžadujú liečbu pomocou psychologických prostriedkov (komunikáciou) so zameraním na určitý definovaný cieľ (napr. minimalizovanie symptómu) prostredníctvom naučiteľných techník, na báze určitej teórie normálneho a patologického správania.

V tejto príručke je názorne popísaný diagnostický a diferenciálne diagnostický proces, psychoedukácia, význam relaxačných cvičení, spánkovej hygieny, ako aj špecifických kognitívne-behaviorálnych psychoterapeutických techník.

15,00 € cena pre členov F-Klubu
7,40 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Hlbinná psychoterapia

Wöller Wolfgang, Kruse Johannes

Myšlienky pre psychiatrov a psychoterapeutov

Schwartz Bernard, Flowers John V.

Hlbinná psychoterapia patrí do rodiny psychoterapeutických metód, ktorých korene siahajú k Sigmundovi Freudovi. Jej moderné súčasné poňatie, ktoré reflektuje prakticky všetky významné objavy v oblasti psychoterapie, načrtáva táto kniha zrozumiteľným a didakticky sviežim spôsobom.

Máte príležitosť prečítať si najlepšie myšlienky najlepších mysliteľov v oblasti psychoterapie: osobné príbehy, prenikavé postrehy, praktické citácie, kazuistiky, anekdoty, rady expertov - všetko od najrešpektovanejších autorít na tomto poli.

16,90 cena pre členov F-Klubu
7,60 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Ako zlyháva terapeut

Schwartz Bernard, Flowers John V.

Psychiatrické vyšetrenie

Kind Hans

Detailne rozoberá päťdesiat najrozšírenejších chýb, ktoré terapeuti robia a aj to ako sa im vyhnúť. Terapeuti sa naučia ako sa vyhnúť zlyhaniam, ako sú nerozpoznať vlastné limity, vykonávať nekompletné posúdenia, ignorovať vedu, poškodzovať vzťah s klientom, stanovovať nevhodné hranice, terapeutické vyhorenie a ďalšie. Je to veľmi hodnotný zdroj pre začiatočníkov a rovnako aj ostrieľaných terapeutov.

Praktický návod k plánovaniu a vykonávaniu psychiatrického vyšetrenie a doplňujúcich diagnostických postupov. Kniha obsahuje úplne konkrétne návody, ako sa pýtať na psychopatologické symptómy a psychodynamické súvislosti.

8,60 cena pre členov F-Klubu
8,20 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Obranné mechanizmy

Kaščáková Natália

Autogénny tréning

Hašto Jozef

Poznanie obranných mechanizmov pomáha pochopeniu fungovania človeka v zdraví a chorobe, umožňuje psychoterapeutom plánovať, utvárať a načasovávať terapeutické intervencie.

Autogénny tréning v preklade znamená "sebautvárajúce systematické cvičenie". Vyvinul ho neuro-psychiater a psychoterapeut J. H. Schultz. Ide o prepracovaný systém vnútornej práce s predstavami, pomocou ktorej sa dostávame do stavu prehĺbeného pokoja, uvoľnenia a hypnoidne zmeneného vedomia. Základný stupeň autogénneho tréningu je východiskom pre meditačné cvičenia (vyšší stupeň autogénneho tréningu).

5,90 cena pre členov F-Klubu
1,60 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Sprievodca hypnózou v medicíne

Langen Dietrich

Sugescia ako základ liečby hypnózou, Príprava k hypnoterapii Navodzovanie hypnózy, Nálezy pri hypnóze, Vykonávanie hypnózy ako terapie, Formy hypnoterapie ...

3,00 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe

Publikácie a články

Na stránke vydavateľstva-f v sekcii F archív nájdete zaujímavé články týkajúce sa evolúcie, etológie, neurobiológie, vzťahovej väzby, traumy, psychoterapie, psychopatológie a i.

Prístup ku kompletnej knižnici článkov a celých publikácií na stiahnutie získate po prihlásení alebo registrácií do F klubu.

Nezobrazujú sa Vám novinky správne? Navštívte ich na webe {/readonline}
Kontakty
Zuzana Okálová
+421 948 094 674
vydavatelstvo-f@vydavatelstvo-f.sk
Vydavateľstvo-F
Pro mente sana s.r.o.
Heydukova 27
81108 Bratislava 1
Kliknite sem ak si želáte F-Klub noviniek

 

Nemáte oprávnenia pridávať komentáre ku knihám. Musíte sa najskôr prihlásiť alebo zaregistrovať.