Vydavateľstvo-F - Narcizmus a politika - DIBS v hľadaní seba samého - 26/2017
Tlačiť

 

F-Klub Novinky
Novinky zo sveta psychiatrie a neurovied - 26/2017
Vydavateľstvo-F
Vítame Vás v tomto čísle nielen knižných noviniek pre členov F-Klubu.
Stante sa fanúšikom Vvdavateľstva-F na facebooku

NARCIZMUS A POLITIKA

Sny o sláve

Jerrold M. Post

V diele Narcizmus a politika: Sny o sláve Jerrold Post vychádza zo svojich psychoanalytických štúdií o otázkach sebaúcty a snaží sa nájsť čo najširšie súvislosti medzi touto premenlivou kvalitou a životnými osudmi prominentných osobností. V tejto výnimočnej knihe nájdeme vyvážený pohľad na adaptívne a maladaptívne aspekty narcizmu a na ich priaznivý alebo deštruktívny vplyv na vývin jedinca a na skutočnosť, či ako vodca uspeje. Čitateľ si príde na svoje vďaka životným príbehom jednotlivých osobností, ktoré sú podané veľmi zaujímavo. Túto knihu rozhodne odporúčam obom čitateľským obciam – odborníkom i bežnému čitateľovi.

 

DIBS v hľadaní seba samého

PSYCHOTERAPIA DETÍ - KLASIKA

Virginia M. Axline

Slávny, hlboký príbeh emočne strateného dieťaťa, ktoré našlo svoju cestu späť. Toto je príbeh o tom, ako dokázal výjsť von na slnko, za životom… ako sa mu podarilo s námahou objavovať seba samého, čo ho priviedlo späť do sveta ostatných detí.

 

Pre nákup za zľavnené, klubové ceny sa prosím prihláste alebo zaregistrujte do F-Klubu na www.vydavatelstvo-f.sk

Nové kurzy

Kurz autogénneho tréningu I. – základný stupeň

7.-8. apríl 2017
Určené: psychiatrom a lekárom iných odborov, psychológom, absolventom magisterského štúdia sociálnej práce, ošetrovateľstva, pedagogiky. Kurz je otvorený aj pre záujemcov z iných profesií - použitie pre vlastnú potrebu; u nich absolvovanie kurzu nebude oprávňovať k trénovaniu druhých.

Kurz: Na temu orientovana interakcia

24. - 25 NOVEMBER 2017
T.O.I. je psychoterapeutická a psychoedukačná metóda.Vypracovala ju Ruth Cohn,švajčiarska psychoanalytička, integrovaním poznatkov a prístupov z humanistických smerov (Rogersovej na osobu orientovanej školy a gestaltterapie).

Knihy na stiahnutie: Zadarmo

PREVENCIA SAMOVRÁŽD Príručka pre praktických lekárov

Dr. J. M. Bertolote et al
Táto príručka je určená predovšetkým praktickým lekárom. Jej cieľom je načrtnutie hlavných porúch a iných činiteľov súvisiacich so samovraždou, poskytnutie informácií, ktoré pomáhajú rozpoznať suicidálnych pacientov a poskytnúť im potrebnú starostlivosť.

PREVENCIA SAMOVRÁŽD Príručka pre učiteľov a ostatných pracovníkov

Dr. J. M. Bertolote et al
Táto príručka je určená predovšetkým učiteľom a ďalším školským pracovníkom, ako sú členovia školských rád, školskí lekári, zdravotné sestry, sociálni pracovníci a pracovníci školských úradov.

PREVENCIA SAMOVRÁŽD Príručka pre pracovníkov zamestnaných v médiách

Dr. J. M. Bertolote et al
Snahou tejto príručky je poukázať na vplyv, ktorý majú médiá pri informovaní o samovraždách. Usiluje sa oboznámiť so zdrojmi spoľahlivých informácií, dať návrh ako by sa malo informovať o samovraždách a upozorniť na pasce, ktorým sa treba pri informovaní o samovraždách vyhnúť.

PREVENCIA SAMOVRÁŽD Príručka pre zdravotníckych pracovníkov

Dr. J. M. Bertolote et al
Prevencia samovrážd: príručka pre zdravotníckych pracovníkov v primárnej zdravotnej starostlivosti.

Výber z titulov

Psychoterapia

Schlegel Leonhard

Hormón blízkosti - Rola oxytocínu vo vzťahoch

Kerstin Uvnäs Moberg, M.D., Ph.D.,

Prehľad historicky a aktuálne významných psychoterapeutických smerov a metód. Jedna z uznávaných komplexných definícií pochádza od Hansa Strotzku a hovorí, že je to vedomý a plánovaný interakčný proces za účelom ovplyvnenia porúch správania a stavov utrpenia, o ktorých je konsenzus (napr. medzi lekárom/psychoterapeutom a pacientom), že si vyžadujú liečbu pomocou psychologických prostriedkov (komunikáciou) so zameraním na určitý definovaný cieľ (napr. minimalizovanie symptómu) prostredníctvom naučiteľných techník, na báze určitej teórie normálneho a patologického správania.

V tejto príručke je názorne Kniha ponúka vzrušujúci fyziologický pohľad na témy intimity a vzťahov. Hormón blízkosti, oxytocín, nám poskytuje pocit pohody a mieru, ale tiež vytvára a posilňuje vzťahy počas našich životov. Autorka priekopníckého Faktoru oxytocín, popisuje na základe svojho výskumu dôležitosť oxytocínu pre vytvorenie spojenia medzi rodičmi a deťmi, pre lásku a priateľstvo, ako aj pre vyššiu mieru dôvery v našej spoločnosti.

15,00 € cena pre členov F-Klubu
9,80 cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Treblinka

Jean-François-Steiner

DSM-5

John W Barnhill

Kniha o živote, smrti a povstaní vo vyhladzovacom tábore Treblinka je strhujúca. Zanecháva nástojčivé otázky presahujúce situáciu vo vyhladzovacom tábore.

Diagnostika podľa DSM-5TM, je kniha, ktoré má všestranné využitie a je určená predovšetkým školiteľom, študentom a klinickým pracovníkom. Táto kniha dopĺňa príručku DSM – 5TM a oživuje ju prostredníctvom pútavého opisu každej z chorôb.

8,99 € cena pre členov F-Klubu
19,95 € cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Učebnica psychiatrie - 15te vydanie

Bleuler Eugen, Bleuler Manfred

Súčasná dlhodobá analytická psychoterapia

Louis Breger

Pravdepodobne najslávnejšia učebnica v doterajšej histórii psychiatrie.

Knihou Súčasná analytická psychoterapia: Križujúce sa životy nám Louis Breger venoval originálny príspevok, predurčený k tomu, aby sa stal klasikou. Jeho kniha ľahkým štýlom bez žargónu opisuje príbehy mnohých pacientov, s ktorými počas skoro päťdesiatich rokov pracoval ako psychoanalytický psychoterapeut.

15,70 € cena pre členov F-Klubu
7,50 € cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Biopsychosocialny prístup - manuál

William H Campbell, Robert M Rohrbaugh

Kratší ako vzdych

Anne Philipe

Doktori Campbell a Rohrbaugh napísali jasnú, praktickú, vyváženú, duchaplnú a užitočnú príručku biopsychosociálnej konceptualizácie. Isté je, že sa stane jednou z klasických v oblasti vzdelávania v klinickej psychiatrii.

Anne Philipe napísala autobiografiu strácania a straty milovaného človeka smrťou. Manžela stráca po 8 rokoch šťastného manželstva. Majú dve malé deti. Jej manžel (bol to slávny herec Gerard Philipe) ochorel na zhubné ochorenie. Od stanovenia diagnózy do konca života zostávajú len 3 týždne.

9,40 € cena pre členov F-Klubu
6,00 € cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Tvár pod maskou

Eidelberg Ludwig

SNY Podstata a funkcie snívania

Ernest Hartmann, M.D.

Profesor psychiatrie a psychoanalytik na New York State University sa podujal opísať svoj jeden klinický pracovný deň. Umožňuje nám jedinečný zážitok z pozorovaných fenoménov, z komunikácie v ambulancii, životných príbehov a odkrývania vnútra ľudí, ktorí to potrebujú.

Podstata a funkcie snívania prináša pohľad na komplexnú teóriu snívania založenú na dlhoročnom psychologickom a biologickom výskume Ernesta Hartmanna a ďalších.

5,20 € cena pre členov F-Klubu
9,00 € cena pre členov F-Klubu
viac o knihe viac o knihe

Hranice v nás a vo svete

Ernest Hartmann, M.D.

Či už vnímame svet tam vonku alebo svoj vnútorný svet, vidíme určité oblasti, témy alebo entity a vidíme aj hranice medzi nimi. Oblasti, témy a entity sa detailne skúmajú, no hranice ignorujeme.

7,50 € cena pre členov F-Klubu
viac o knihe

Publikácie a články

Na stránke vydavateľstva-f v sekcii F archív nájdete zaujímavé články týkajúce sa evolúcie, etológie, neurobiológie, vzťahovej väzby, traumy, psychoterapie, psychopatológie a i.

Prístup ku kompletnej knižnici článkov a celých publikácií na stiahnutie získate po prihlásení alebo registrácií do F klubu.

Nezobrazujú sa Vám novinky správne? Navštívte ich na webe {/readonline}
Kontakty
Zuzana Okálová
+421 948 094 674
vydavatelstvo-f@vydavatelstvo-f.sk
Vydavateľstvo-F
Pro mente sana s.r.o.
Heydukova 27
81108 Bratislava 1
Kliknite sem ak si želáte F-Klub noviniek

 

Nemáte oprávnenia pridávať komentáre ku knihám. Musíte sa najskôr prihlásiť alebo zaregistrovať.