Intenzívna krátkodobá dynamická psychoterapia

International Journal of Short-Term Psychotherapy, 1966 – 1968

Kategória: 
E-knihy
Zameranie: 
psychoterapia
Väzba: 
e-kniha
Počet strán: 
227
ISBN: 
0
5.00€

Predkladaná „publikácia“ je prekladom resp. konspektom série článkov, ktorých autorom je významný psychiater a psychoterapeut Habib Davanloo, žijúci v Kanade. Autor má psychoanalytické vzdelanie a na základe svojich vyše 20-ročných skúseností s psychoanalýzou a psychoterapiou veľmi účinným spôsobom modifikoval krátkodobú dynamickú psychoterapiu tak, že sa snaží umožniť pacientovi prežívať v terapii jeho pravé pocity tak rýchlo, ako je to len možné a v maximálne znesiteľnom stupni. Ťažiskom tejto techniky je intenzívne podnecovanie a tlak na odpor a celý proces sa začína v úvodnom interview, ktoré je v tejto technike bazálne dôležité a ktoré autor používa na ilustráciu aj vo všetkých uvedených článkoch. Články sú veľmi názornou a čitateľnou mixtúrou ukážok z jednotlivých interview a teoretických vysvetlení, resp. zdôvodnení, a poskytujú názornú možnosť podrobnejšie sa s touto technikou oboznámiť.
Všetky predkladané články vyšli v časopise International Journal of Short-Term Psychotherapy, ktorého je autor aj editorom a to v rokoch 1986 – 1988. Jeho súhrnné dielo o tejto technike bolo avizované práve na koniec roku 1990.
O význame tohto autora pre modernú psychoterapiu svedčí aj výrok uvedený v jednom prehľade osobností na poli psychoterapie: Freud objavil odpor ako fenomén v terapii, Davanloo nás naučil s ním pracovať!
Pozn. Články boli preložené v rokoch 1988 – 1990 a mojím pôvodným úmyslom nebolo „vydať“ ich takto súhrnne. I.O.

Vypredané: 
950