Kompendium psychiatrie

Novinka

so zohľadnením medicínskej psychológie

Skladom: 
Skladom
Kategória: 
Knihy
Zameranie: 
psychiatria
Väzba: 
brožovaná väzba
Jazyk: 
Slovenský jazyk
Počet strán: 
232
ISBN: 
978-80-99982-16-2
13.90€

V umení a aj vo vede existujú "staré skvosty", diela, ktoré majú aj po generáciách svoju hodnotu. Zdá sa mi, že v psychiatrii to platí aj pre Spoerriho Kompendium, a že aj mladá generácia psychiatrov a psychológov môže mať pôžitok a inšpiráciu z jeho čítania.

Theodor Spoerri napísal Kompendium psychiatrie so zohľadnením medicínskej psychológie v druhej polovici 20. storočia. Vyvolalo veľký záujem a Spoerri v priebehu štrnástich rokov prepracovával a dopĺňal nové vydania, takže v roku 1975 vyšlo 8. vydanie. O jeho kompendium bol záujem aj v zahraničí, takže vyšlo aj vo francúzštine, španielčine, holandčine, taliančine, portugalčine.
Prečo tento záujem, čím je také výnimočné?
Je mimoriadne stručné, poskytuje podstatné informácie a má didaktické kvality.
Má čo povedať súčasným odborníkom na problematiku duševného zdravia, aj keď Spoerri zahŕňa poznatky psychiatrov a klinických psychológov, ktorí pôsobili pred viac ako dvoma generáciami?
Myslím si, že má. Jednak je dobré trochu poznať históriu vývoja svojho odboru. Porovnať si, čo všetko sa už v odbore vedelo pred dvoma generáciami a prípadne na čo významné sa akosi pozabudlo a v čom sa medzičasom udial pokrok v poznaní.

Psychiatria a medicínska psychológia sa neustále vyvíja.
THEODOR SPOERRI urobil brilantné stručné a obsažné zhrnutie poznatkov už pred dvomi generáciami. Tvoria akúsi historicky významnú kostru.
A čo je v týchto oblastiach novšie je v zozname doplňujúcej odporúčanej literatúre v závere knihy.

Vypredané: 
483