Somatizačná porucha a hypochondria

Kniha poskytuje aktuálny prehľad o vývoji psychoterapie v oblasti somatizačnej poruchy a hypochondrie. Je orientovaná na prax: pre všetkých lekárov, psychiatrov, psychológov, psychoterapeutov, ktorí liečia pacientov s funkčnými telesnými ťažkosťami.

Kategória: 
Knihy
Zameranie: 
psychiatria
psychoterapia
Väzba: 
brožovaná väzba
Počet strán: 
127
ISBN: 
80-88952-07-7
5.78€

V lekárskej a psychoterapeutickej praxi je mnoho pacientov s telesnými ťažkosťami, ktorých pôvod je prevažne ""psychogénny"", zážitkovo podmienený, hovoríme tiež o ""funkčných poruchách"", ""psychosomatických syndrómoch"" bez organického poškodenia.

Pred niekoľkými rokmi boli pacienti so somatoformnými poruchami považovaní za neliečiteľných ""ničiteľov terapeuta"". Dnes je už pre túto skupinu pacientov k dispozícii toľko možností terapeutických intervencií, že sa fáza terapeutovej bezmocnosti dá ľahko prekonať.

Kniha poskytuje aktuálny prehľad o vývoji psychoterapie v oblasti somatizačnej poruchy a hypochondrie. Informuje o diagnostickej klasifikácii a podmienkach vzniku sa poskytuje mnoho odporúčaní a podnetov pre konkrétny terapeutický postup. Je orientovaná na prax: pre všetkých lekárov, psychiatrov, psychológov, psychoterapeutov, ktorí liečia pacientov s funkčnými telesnými ťažkosťami.

Vypredané: 
4