Transakčná analýza

Psychoterapia presahujúca hranice smerov. Publikácia spája psychodynamické a kognitívne-behaviorálne prístupy v teórii a praxi.

Kategória: 
Knihy
Zameranie: 
psychoterapia
Väzba: 
pevná väzba
Počet strán: 
573
ISBN: 
80-88952-36-0
Šírka: 
860
Výška: 
220
18.00€

Leonhard Schlegel je mimoriadne kvalifikovaný k napísaniu diela, ktoré presahuje hranice jednotlivých psychoterapeutických smerov. Po slovenskom vydaní jeho Základov hlbinnej psychológie s osobitným zreteľom na neurózológiu a psychoterapiu, ktoré vyšli v 4 dieloch usporiadaných do 2 zväzkov, vychádza teraz jeho Transakčná analýza, v ktorej sa spájajú psychodynamické a kognitívne-behaviorálne prístupy k teórii a praxi. Transakčná analýza využíva aj techniky vyvinuté v rámci humanistických smerov.

Dr. med. Leonhard Schlegel svoju pozoruhodnú monografiu o Transakčnej analýze prepracoval a doplnil pre slovenské vydanie v rokoch 2005-2007. Jeho kniha je v nemeckom rečovom okruhu považovaná za štandardné, učebnicové dielo. V Nemecku vyšla dosiaľ v štyroch vydaniach. Obracia sa ale nielen na čitateľov, ktorí sa chcú zaškolovať do TA, ale aj na zástancov iných psychoterapeutických smerov, keď chcú profitovať z množstva podnetov transakčnej analýzy. Transakčná analýza v autorovom chápaní je eklekticko-integratívna metóda, ktorá kreatívne spája psychoanalytické a individuálne psychologické koncepty a priberá aj dnes stále uznávanejšiu kognitívnu psychológiu a kognitívne-behaviorálnu psychoterapiu. Siaha aj k technikám a prístupom gestall tterapie. U Berneho nie sú hlbinne psychologické a kognitívne terapeutické hľadiská nejakými protikladmi, ale navzájom sa dopĺňajú. Transakčne-analytické myšlienkové modely sú s takýmto prístupom plne kompatibilné. Autor opätovne poukazuje na úzke vzťahy medzi rôznymi psychoterapeutickými smermi a na plodnosť takéhoto prepájania ako v teórii, tak aj v praxi. Výsledkom je psychoterapia presahujúca hranice smerov.

""Kto sa chce fundovane a podrobne oboznámiť s týmto úspešným konceptom v rámci moderných psychoterapií, nájde v tejto knihe vynikajúci základ, na ktorom možno budovať."" Publik-Forum

Vypredané: 
96